Jak leczyć przewlekłą niewydolność krążenia?

Mężczyzna lat-67 .rozpoznanie przewlekła niewydolność krążenia, utrwalone migotanie przedsionków,stabilna choroba niedokrwienna serca , tętniak aorty wstępującej 5,4 cm . Jakie leczenie ? oprócz tabletek musi czekać na zabieg kardiochirurgiczny pół roku . EF serca 20% . czy przy takiej frakcji wyrzutowej się już nie leczy. ojciec już z dnia na dzień pokonuje coraz mniej odległości i nawet zwykłe czynności powodują męczliwość i inne dolegliwości . czy nie można zrobić operacji wcześniej ? czy się nie operuje już w takich przypadkach i pacjent czeka na śmierć

Lek. Michał Lenard

Pacjent powinien być pod opieką kardiologa, przyjmować zalecone leki i poddać się zabiegowi. Jeśli tak zdecyduje jego kardiolog, to jak najbardziej takie przypadki również się operuje. Pozdrawiam!