Jak leczyć rogowacenie przymieszkowe u dziecka?

Witam, zdiagnozowane rogowacenie przymieszkowe u 10 miesięcznego dziecka. Dermatolog zalecił by skóry niczym nie smarować. Zmiany jednak nasilają się, grudek jest coraz więcej, miejscami odczyn zapalny. Czy krem z 10% mocznikiem może pomóc? Czy "rozleniwi" skórę? Czy jest to wyłącznie kwestia dziedziczna? Można znaleźć informacje o nabytym rogowaceniu przymieszkowym. Dziękuję i pozdrawiam.

Trudno jest wchodzić w kompetencje specjalisty który badał dziecko, postawił rozpoznanie i zalecił swoje postępowanie.
Jeżeli Państwo się z tym postępowaniem nie zgadzacie, możecie iść na wizytę do drugiego dermatologa po konsultację.