Mieszkowe rogowacenie skóry u dziecka

Dzień dobry, u mojego syna rozpoznano meszkowe rogowacenie skóry jak maił 14mies, wtedy kropki byly na całych rączkach i buzi lecz teraz ma tez na nózkach sa lekko czerwone i jej nimi obsypany, czy rogowacenie skory moze sie przenosic? tak jak u mojego synka z raczek na nozki? Smarujemy mascmi a nic nie pomaga ani na buzi ani na raczkach.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza pediatry lub dermatologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.

Rogowacenie mieszkowe najczęściej występuje na wyprostnych częściach kończyn - zarówno kończyn górnych, jak i dolnych. Może też pojawić się na twarzy.
Wskazana konsultacja z dermatologiem i modyfikacja leczenia, jeżeli terapia nie przynosi efektu.