Jak leczyć okołomieszkowe rogowacenie skóry?

dermatolog stwierdził u mnie okołomieszkowe rogowacienie skóry i zalecil peeling i maść . nie wiem czy to ta choroba mam ją od dziecka na zewnatrznej czesci rak i ud (jakby gęsia skorka(tarka) tylko te krostki są małe i czerwone) peelingi pomagają ale czy to da sie wyleczyc? skad sie bierze ta choroba ? ma podłoże genetyczne ?

Rogowacenie mieszkowe jest chorobą uwarunkowaną genetycznie. Leczenie jest tylko objawowe. Stosuje się peelingi czy maści złuszczające np z alantoina czy mocznikiem - działają keratolitycznie i wygładzają skórę,
Pozdrawiam
Katarzyna Mudel

Dzień dobry, oprócz peelingów bardzo pomocne są zabiegi mikrodermabrazji w odstępach co 2 tygodnie na zapalenie mieszków włosowych. Pozdrawiam serdecznie