Leczenie rogowacenia mieszkowego na twarzy

Witam, mam pytanie – czy istnieje mozliwosc leczenia rogowacenia mieszkowego na twarzy, uwarunkowanego genetycznie (mam to od dziecka). Skora twarzy bardzo sucha, policzki i brwi czerwone, w krostach. Stosowalem juz chyba wsyztskiem kremy z mocznikiem i inne dermatologiczne, nic nie pomaga, jest nawet gorzej. Jesli to genetyczne, nalezy wykluczyc np. alergie na gluten i zdecydowac sie na jakies zabiegi typu mikrodermabrazja, laserowe, kwasami, sterydami, a moze jakies witaminy ? Z gory dziekuje.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Proponuję wizytę u dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej. Terapia głównie polega na stosowaniu miejscowo kremów z mocznikiem, które u Pani nie zdają egzaminu, gorące kąpiele z dodatkiem soli kuchennej, można zastosować również terapię witaminą A i C. Oczywiście należy wykluczyć wszelkie alergie i zaburzenia hormonalne.
Pozdrawiam

Witam polecam wizytę na konsultację u dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej.Warto również przy takiej cerze regularnie wykonywac peelingi medyczne oraz zastosować laser aby wyciszyć stan zapalny.Lekarz po konsultacji dobierze terapię lekową.