Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak leczyć ropne zmiany na twarzy?

Witam mialam po opalaniu kaszke na twarzy zaczelam w tym dlubac i pojawiły sie dwie wieksze zmiany , od kuracji antybiotykiem damelium tych zmian jest multum, codziennie wychodzi coś nowego, ropne gule, jak sie wydusi jedna milimetr obok wychodzą dwie kolejne, wcale sie nie goja, zostaja wzgórki albo blizny, zuchwa swedzi. Biore antybiotyk trzy tygodnie i nie widzę kompletnie zadnej poprawy. Bylam u dermatologa kazala brac izotek , z tym wiem jakie jest ryzyko a chce miec w najblizszym czasie dziecko.
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Bezpieczne opalanie

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.
Są rózne antybiotyki nei tylko izotek lekarz dobierze odpowiedni

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy