Czy z powodu ropnych zmian należy zrezygnować z Damelium?

Witam, po nadmiernym opalaniu oraz zastosowaniu zielonej maski pojawila sie kaszka na twarzy oraz 3-4 wieksze pryszcze, gdy je wyduszalam obok pojawialy sie nowe. Zaczelam brac antybiotyk damelium. Stosuje trzy tygodnie a moja twarz stala sie czerwona, na zuchwie mam same bolace gule pod skorne ktore w ciągu doby robia sie ropne . Pojawiaja sie rowniez teraz na policzkach :( czy powinnam zrezygnowac z damelium?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie zgłosić się do lekarza dermatologa lub rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć