Jak poradzić sobie z trądzikiem mając 19 lat?

Mam 19 lat i zawsze zmagalam sie z trądzikiem, jednak były to zawsze pojedyncze pryszcze, które pojawiały się i znikały. Na twarzy przestały mi się pojawiać niedawno, wtedy w celu wybielenia zaczerwien po trądziku zaczęłam używać masci skinoren na całą twarzz bo miałam je wszędzie, po tygodniu lub dwóch od rozpoczęcia stosowania, na moich policzkach pojawiło soe bardzo dużo ropnych guzków, najpierw były one bolące i zaczerwienione z czasem zaczęło wychodzić z nich białko, które delikatnie wyciskam i samo wychodzi praktycznie. Chciałabym wiedzieć czy to normalna reakcja organizmu na tak mocny krem z kwasami czy jednak nie i jak pozbyć się tych guzków oraz czy zostaną mi po nich blizny. Stosowania kremu Skinoren zaprzestałam, teraz na noc smaruje twarz jedynie sudocremem i tormentiolem miejscowo na guzki.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

www.lenartowiczclinic.pl