Jak leczyć zmiany skórne u 23-latki?

Witam Mam aktualnie 23 lata Kobieta Mój problem wlecze się ze mną aż 12 lat . Chcę zrobić badania na poszczególne hormony i tu mam pytanie do Was na które hormony mam zrobić ?? Nie stać mnie na wykonanie wszystkich hormonów ale poniżej opiszę swoją historię z trądzikiem i może pomoże to w ocenie jakie wykonać badania . W wieku 11 dostałam silnego trądziku na policzkach , dosłownie skupisko podskórnych zmian ropiejących jedno obok drugiego , skupiska wielkości pięści . Przez tyle lat żaden dermatolog mi nie pomógł. Po 15 roku zycia tradzik przemienił się na grudkowy , bolące podskórne gule umiejscowione na żuchwie z dwóch stron , na policzkach , na rękach , plecach ale najwięcej miałam ich na twarzy , skóra strasznie tłusta ! jakbym wysmarowała się olejem. Oczywiście dermatolog wypisywał sporo antybiotyków które nie pomagały , maści , płynów na bazie alkoholu które wysuszały i twarz normalnie mnie paliła , miałam robione rowniez papki na zamowienie w aptece ale tez nic nie dawało. W wieku 17-18 lat sama zaproponowałam mojego dermatologowi aby wypisał mi tabletki hormonalne skoro nic mi nie pomaga a może to mi akurat pomoże . Zgodził się i wypisał mi diane35 . Mineło 3 miesiące a moja skóra byla tak gładka jak nigdy dotąd !! wszystko poznikało ! cera sie nie przetłuszczała , byłam w 7 niebie... . Potem zmienił mi diane na syndi35 , brałam hormony ponad 3 lata aż zaczely mnie boleć żyły i postanowiłam że muszę to odstawić. Trądzik znowu powrócił dalej wyskakują mi podskórne gule które aż swędzą !! cere mam strasznie wrażliwą a kiedyś tak nie miałam np. narzeczony przytulił się do mnie i miał lekki zarost i zaraz na twarzy wielki czerwony placek który piecze i swędzi a na tym już male gulki które swędzą .. twarz mega tłusta jak margaryna obrzydliwe . Dodam że jeszcze biustu prawie nie mam ... owłosienie większe czarne włosy i szybko strasznie odrasta . Zauważyłam że kiedy brałam hormony to jak używałam nawet ciężkich podkładów to nic a nic mnie nie zapychało ! no może przed okresem ze 2 pryszcze a teraz tragedia .. czego nie użyję to pełno zaskórników i pryszczy... Proszę o pomoc nie mam już siły . Na pewno jest to trądzik hormonalny skoro dopiero pomogły mi hormony a reszta w ogole nie działała . ( dodam że mam bardzo ale to bardzo bolesne miesiączki ) ginekolog też mnie badała miałam cytologie i nic złego mi nie jest .

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna wizyta u endokrynologa po badaniu będzie mozna cos więcej powiedzie