Jak leczyć silne bóle łydek po jeździe na rowerze?

Witam, cztery dni temu przejechałam kilkadziesiąt kilometrów na rowerze. Nie miałam zakwasów i nic mnie nie bolało. Dzisiaj w pracy dostałam strasznego bólu w obu łydkach, nie mogłam ustać na nogach. Usiadłam i po około 20 minutach juz nic nie czułam. Kiedy zaczęłam z powrotem pracować, okropny ból pojawił się znowu. Powtórzyło sie to ok 6 razy. Czy jest możliwe że po tak długim czasie dostałam nagłych zakwasów, czy może przyczyna jest inna?

Mikro urazy szczególnie w kończynach dolnych często występują dopiero po pewnym czasie. Warto po dużym wysiłku zastosować streching i rolowanie.
Pozdrawiam
dr n med MAciej Goch