Jak leczyć skoki ciśnienia u 49-latka?

Witam, miewalem dawniej RR 135/109_125/95,135/103 ,nie chciano tego leczyc oprocz ziol,magnezu,hydroxyzyny itp.Obecnie mam skoki cisnienia rano,ustepujace po wysilku,biore Tolucombi80/13,5 z rana, Jak sobie radzic?pozdrawiam, ,l.49

Lek. Wojciech Zygmunt

Skoki nie są na tyle wysokie, by stosować leki doraźnie obniżające ciśnienie. Warto rozważyć leczenie przewlekłe. Polecam udać się do lekarza rodzinnego, w celu dokładniejszej oceny pana sytuacji. Pozdrawiam i życzę zdrowia.