Jak leczyć te zaskórniki na ciele?

Witam, od kilku lat zmagam się z problemem zaskórników otwartych na ciele (cała twarz, plecy, ramiona, dekolt) oraz czerwone pryszcze na pupie, jest to dokuczliwe. Dodam ze bardzo przetłuszcza mi się cera i ciało. Zastanawiam się czy nie jest tu problem w hormonach? Od roku stosuje tabletki antykoncepcyjne trądzik z pleców zszedł (czasem coś wyskoczy) ale czarne kropki jak były tak są. Nie wiem do kogo udać się z takim problemem i jakie badania mogę wykonać. Ginekolog nie stwierdziła PCOS. Poziom tarczy, wątroby w normie.

Dzień dobry Pani,

proszę udać się na wizytę do lekarza dermatologa, aby mógł zbadać Pani skórę i zalecić wykonanie dodatkowych badań. Na powstawanie zmian skórnych wpływa wiele czynników, które należy wyeliminować po konsultacji z lekarzem.

Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

Dr Izabela Lenartowicz