Co oznaczają takie różowe i błyszczące plamy na ciele?

Od pewnego czasu mam na ciele różowe, płaskie, błyszczące plamy. Nie swędzą, właściwie nic się z nimi nie dzieje, prócz tego, że są. W dotyku są delikatne. Na początku miałam tylko jedną, na przedramieniu, później zauważyłam na całym ciele praktycznie - tułowiu, dekoldzie, tylnej części ud, ramionach. Co to może być I czy da się to wyleczyć domowymi sposobami, a co najważniejsze - czy to zakaźne?

Dzień dobry Pani,

proszę udać się na wizytę do lekarza dermatologa, aby mógł obejrzeć Pani zmiany na ciele i wdrożyć odpowiednie leczenie lub wykonać dodatkowe badania.

Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

Dr Izabela Lenartowicz