Jak leczyć ten ból przy ganglionie?

Od maja zmagam się bólem nadgarsta, rezonans magnetyczny wykazał ganglion(niewielkich rozmiarów) przylegajacy do grzbietowej powierzchni kosci księzycowatej. Obecnie jestem 2 tygodnie po rehablilitacji (pole magnetyczne, jonofereza), lekarz stwierdził ze ów zabiegi pozwolą zasuszyć ganglion, ale bedzie to trwało do miesiąca po rehabilitacji. Od kilku dni czuje poprawę, reka boli zdecydowanie mniej, ale przy bardziej zaawansowanych czynnosciach niestety ból wystepuje. Jakie są sanse ze problem się rozwiążę i jakie są ewentualne kolejne kroki ? Pozdrawiam

Czy sprawdzano stan nadgarstka?? Ganglion moze ale nie musi być bardzo bolesny....

Często zespół cieśni nadgarstka jest przyczyną bolesnego drętwienia ręki Szczególnie przy niedoczynności tarczycy, nadwadze, forsownych ćwiczeniach czy dźwiganiu

Nie można wykluczyć, że ból ma związek ze stresem, jest przejawem napięcia, niepokoju,

Drętwienie prawej reki może wynikać z przeciążenia, siedzenia przy komputerze, braku ćwiczeń

Trudno powiedzieć bez badania i analizy wyników, historii choroby... Wskazana pełna konsultacja neurologiczna ; Zdjęcia CD; Opisy badań do interpretacji klinicznej, po badaniu. WAŻNY PACJENT i OBJAWY; sam opis badania to za mało ...Konieczny pełny wywiad, nastrój, wyniki Konieczna pełna konsultacja: wywiad, badanie, , Jaki stan obecny ? Ważny też stan emocjonalny, nastrój, sen; Objawy depresji, lęku, zaburzenia nerwicowe, zaburzenia snu, często konieczna ocena psychologiczna, a nawet psychiatryczna.... Ważny Styl życia i pracy, aktywność ruchowa, rodzina , stresy ; dieta, etc etc Pozdrawiam i zapraszam . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog, migrenolog