Jak leczyć ten problem z przełykaniem?

Witam od czasu jak przeszłam covid mam problem z przełykaniem. Największy z tabletkami. Boje się że utknie mi w gardle. Niektórzy mówią że to problem w głowie, ale moja tylna ściana gardła nie wygląda najlepiej, są na niej pęcherzyki, do tego przerośnięte migdały z głębokimi kryptami i tak jakby pod spodem tych migdałów są jakby narośla. Niewiem czy to może być powód moich problemów. Niewiem do jakiego lekarza mam się zgłosić czy do laryngologa? Lekarze bagatelizują moje objawy twierdząc że to na tle nerwowym. Potrzebuję pomocy, tym bardziej że jestem w trakcie in vitro i mam coraz więcej leków do łykania, staram się przełknąć je z jedzeniem albo rozdrabniam. Pomocy
KOBIETA, 36 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

opisane przez Panią dolegliwości są wskazaniem do wizyty u laryngologa. Lekarz musi obejrzeć gardło oraz migdałki, aby móc powiedzieć coś więcej i zaproponować dalsze postępowanie.

Jeśli okaże się, że od strony laryngologicznej nie widać żadnych nieprawidłowości, to istnieje możliwość, iż problemy z przełykaniem, o których Pani wspomina, faktycznie występują na tle nerwowym.

W takim przypadku pomocna może być konsultacja z psychologiem bądź psychoterapeutą. W pierwszej kolejności proszę jednak wykluczyć jednostki chorobowe.

Inne pytania o problemy z przełykaniem umieszczamy pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/problemy-z-przelykaniem-jedzenia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/trudnosci-z-przelykaniem-pokarmow,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/problem-z-przelykaniem-a-opis-laparoskopii.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.