Jak leczyć to zaczerwienienie skóry?

Dzień dobry, chlopak od dawna ma czerwona twarz, chodzi do dermatologa, ale nie pomaga, również robil zabiegi laserowe i nic, czy przyczyną takiej buzi moze być inny problem ? Podstawowe badania ma dobre
MĘŻCZYZNA, 31 LAT 2 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Zaczerwieniona twarz może być nie tylko objawem problemów czysto dermatologicznych, ale również wskazywać na problemy z układem krążenia w tym np. na nieodpowiednie krążenie tętnicze, a także stres, nerwowość, problemy hormonalne, czy alergie.

W związku z powyższym zalecamy udać się do lekarza POZ, informując go o swoich dolegliwościach, zwracając uwagę na ewentualne objawy dodatkowe.

Polecamy zapoznać się z poniższymi odpowiedziami udzielonymi na podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/podrazniona-i-zaczerwieniona-twarz

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-leczyc-zaczerwieniona-twarz

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.