Jak leczyć trądzik 24-latki?

Witajcie. Mam 24 lata , moim uciążliwym problemem jest trądzik. Mam go już parę lat. Na początku rodzice stwierdzili że to na pewno trądzik młodzieńczy i na pewno przejdzie z czasem. Zlekceważyli ten problem. Moja pierwsza wizyta u dermatologa była w wieku 14 lat , pamiętam że dostałam jakies zaszetki do mycia twarzy oraz dwa maście ( jedna na dzień a druga na noc) niczym pomogło a miałam nawalone całe czoło. Ale problem znowu wrócił i tak się ciągnął przez całe lata nastoletnie. Po 20 roku życia trądzik po silnym stresie się bardzo nasilił na żuchwie pojawiały się wielkie duże pryszcze oraz na czole , w końcu poszłam do dermatologa i lekarka przepisała mi lek "Tetralysal" brałam 6 miesięcy problem zniknął , jednak znowu miałam stresową sytuacje i problem wrócił. Obecnie coraz mniej się stresuje a problem nadal istnieje . Żuchwa , broda i czoło w krostach i przebarwieniach. Pojawiają się również białe zaskórniki , muszę dodać że mam problemy z tarczycą ( cierpię na niedoczynność) muszę brać dawke 75 euthyrox i to już 3 lata. Nie daje rady już psychicznie , płakać mi się chce , nie mogę na siebie patrzeć :(. Czy to przez hormony mogę mieć uciążliwy trądzik? Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź.

Mgr Anna Pujanek Dietetyka, Leszno

Dzień dobry, konieczne jest ustalenie przyczyny trądziku i dopiero wówczas podjęcie odpowiedniego leczenia - żywieniowego, dermatologicznego czy farmakologicznego. Pozdrawiam