Czy to trądzik? Jak go leczyć?

Witam! Od pół roku mam taki problem pryszcze na penisie. To na pewno jest zwykłe trądzik jestem tego pewien. Na twarzy też mam go dużo. Jest jakiś sposób, żeby się tego pozbyć? Oprócz lekarza? Mam 18 lat.

18 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Przede wszystkim trądzik rzadko lokalizuje się na prąciu - typowe miejsca to twarz, szyja, plecy i klatka piersiowa. Wskazana jest ocena dermatologiczna opisanych zmian gdyż mogą to być również prosaki.
Penis jest delikatnym miejscem gdzie wszelkie kosmetyki muszą być ostrożnie dobrane, aby nie spowodować niepożądanych zmian estetycznych. Nie można bez oceny zmian zaproponować odpowiednich kosmetyków.
Jeśli trądzik jest rzeczywiście nasilony i występuje w wielu miejscach na ciele to warto się zastanowić nad leczeniem ogólnym zleconym przez dermatologa. Często pomaga to oszczędzić czas i pieniądze a efekt jest też lepszy.

Proponuję skonsultować problem z dermatologiem.