Dzień dobry Pani,
niestety ani preparaty przeciwtrądzikowe, ani oleje nie są najlepszym rozwiązaniem w przypadku skór problematycznych. Kosmetyki antybakteryjne często działają zbyt agresywnie, podrażniają i pogarszają stan cery. Z kolei oleje, tak popularne wśród Azjatek, wcale nie sprawdzają się tak samo dobrze u Europejek. Uważam, że oba produkty przyczyniły się do pogorszenia kondycji Pani cery. W związku z tym proponuję albo wrócić do poprzednich rytuałów pielęgnacyjnych, albo zastosować do mycia żel fizjologiczny dla cery mieszanej (dermokosmetyk) i krem z kwasem migdałowym (na noc) a na dzień filtr SPF 50+, aby przywrócić równowagę skóry i ograniczyć ilość zaskórników. Na przyspieszenie gojenia "pryszczy" polecam dłuższe stosowanie olejku z drzewa herbacianego lub tamanu w ilości 1 kropla/wykwity.
Pozdrawiam,
Ewa Szmaj
Dzień dobry proszę zgłosić się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa . Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana , zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia . Najskuteczniejszą metodą na trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry . Jeśli będzie potrzeba do leczenia mogą zostać dołączone również zabiegi laserowe .
Można wykonać badania helicobacter pylori , badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa , który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do stosowania skórę .
Dzień dobry, powstawanie zaskórników i trądziku to bardzo złożony problem. Bardzo ważna jest wówczas odpowiednia terapia gabinetowa, która ma za zadanie złuszczyć martwy naskórek a tym samym zapobiegać tworzeniu się nowych zmian. Nawet odpowiednio poprowadzona nie zawsze gwarantuje sukces terapii. Terapia gabinetowa powinna zostać uzupełniona odpowiednią pielęgnacją domową. Mowa tutaj przede wszystkim o odpowiednich kosmetykach, które z jednej strony nie będą nadmiernie wysuszać skóry, a z drugiej nie powinny jej dodatkowo "zapychać". Unikać należy ciężkich kremów o oleistych konsystencjach, które potrafią nasilać problem zaskórników. W pierwszej kolejności sugerowałabym konsultację ze specjalistą, który obejrzy Pani problem i będzie w stanie zaproponować najodpowiedniejsze dla Pani rozwiązanie. Warto rozważyć również badania hormonalne, których rozregulowanie może być przyczyną istniejącego problemu. W razie ewentualnych pytań, pozostaję do Pani dyspozycji. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Tłusta skóra z trądzikiem – odpowiada Dr n. med. Małgorzata Salamon
- Stosowanie kremów przy cerze mieszanej z tendencją do trądziku – odpowiada Lek. Izabela Lenartowicz
- Stosowanie podkładu przy trądziku grudkowo-krostkowym – odpowiada Lek. Dariusz Czubiński
- Jakie badania wykonać, aby odkryć przyczynę trądziku? – odpowiada Mgr Aleksandra Duczmal
- Młodzieńczy trądzik u 33-latki – odpowiada Lek. Krzysztof Ziemczyk
- Peeling przy problemach z trądzikiem – odpowiada Mgr Karolina Łukaszewicz
- Cera skłonna do trądziku i dużych zaskórników – odpowiada Lek. Izabela Lenartowicz
- Jak radzić sobie samemu z trądzikiem? – odpowiada Mgr Karolina Łukaszewicz
- Jak leczyć trądzik u 13-letniego dziecka? – odpowiada Lek. Izabela Lenartowicz
- Jak usunąć podskórny trądzik? – odpowiada Mgr Marta Kociatyn-Stawarz
artykuły
Jak dbać o cerę trądzikową? Sprawdzone porady i polecane produkty
Pielęgnacja cery trądzikowej to wyzwanie, które wy
Myłam twarz wodą gazowaną. Oto efekty
Przepis Japonek i Koreanek na świeży i młody wyglą
Domowe sposoby na trądzik - zbawienny wpływ roślin
Domowe sposoby na trądzik mogą być elementem wspom