Jak mam interpretować rtg klatki piersiowej?

Proszę o informacje dot. rtg klatki piersiowej (30lat mężczyzna): poj. cienkie zwłóknienia w płacie środkowym i języczku, pasmowate i lite zagęszczenia w nadprzeponowych partiach płuca lewego-zapalenie/pozapalne? W zależności od kliniki ( zmiany osłuchowe) do rozważenia zdj. boczne lewe. Opis zdjęcia bocznego: na cień łuku aorty nakłada się trójkątne zagęszczenie, nieuchwytne na zdj. p-a-zlokalizowane przyśródpiersiowo po lewej stronie? Zmiana niedodmowa? w języczku widoczne pasmowate zgęszczenia-włóknięjące zmiany zapalne? Klinika? ( czy pacjent przechodzi zapalenie płuc?). Osłuchowo na tę chwilę lekarz nie stwierdził zapalenia płuc

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna konsultacja lekarza pulmonologa i rozszerzenie ew diagnostyki
Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.