Jak mam postępować przy stwierdzonym hemoroidzie?

Witam serdecznie . Mam 32 lata i nigdy wcześniej nie miałam doczynienia z hemoroidami , nagle po wypróżnieniu pojawił się bolący , siny guzek , udało się dostać do proktologa , badania - zrobił się zakrzep , lekarz ewaluował , przepisał czopki distreptaza , i maść posterisan h , po tygodniu wizyta kontrolna , ładnie się goi , przepisał kolejna maść proktis m , i teraz moje pytanie używam tej maści trzeci dzień , mam cały czas wrazenie jakby coś mnie uwierało zaraz w wejściu do odbytu , przy badaniu lekarz stwierdził wyczuwalne hemoroidy , dodam jeszcze że nie mam żadnego krwawienia , wyprozniam się minimum raz dziennie , tylko ten taki dyskomfort , kiedy może to minąć ?

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Bardzo nam przykro, że występują u Pani takie nieprzyjemne i uciążliwe dolegliwości związane z obecnością hemoroidów. Niestety, ale przypadłość ta jest dość częsta zwłaszcza u kobiet po porodzie oraz prowadzących siedzący tryb życia.

Hemoroidy wykształcają się zwłaszcza u osób o małej aktywności fizycznej, spożywające posiłki ubogie w błonnik. Kiedy często występują silne zaparcia może dochodzić do rozwoju guzków odbytniczych. Równocześnie osoby otyłe oraz chorujące na nadciśnienie tętnicze są bardziej narażone na pojawienie się takich guzków.

Do głównych objawów hemoroidów można zaliczyć przede wszystkim: występowanie krwawienia z odbytu, silny ból w czasie oddawania stolca, pieczenie odbytu, obecność śluzu w stolcu oraz krwi.

Dotychczasowe leczenie zalecone przez lekarza okazało się prawdopodobnie trafione. Do całkowitego wyleczenia tej przypadłości trzeba niestety czasu oraz zmiany nawyków życia. Można sobie pomóc domowymi sposobami, jak: kąpiele w letniej wodzie oraz nasiadówki z kory dębu.

W razie wszelkich wątpliwości, czy nieustąpieniu objawów, zalecamy Pani konsultację z lekarzem proktologiem. Specjalista prawdopodobnie zdecyduje o innych metodach leczenia Pani schorzenia.

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/kilka-sposobow-na-hemoroidy

https://portal.abczdrowie.pl/hemoroidy-przyczyny-schorzenia-u-kobiet

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.