Jak mam rozumieć moje rtg?

Cien okragły średnicy około 21mm przy górnym biegunie prawej wnęki od tyłu. Drobne zmiany guzkowo-pasmowate w prawym szczycie. Poza tym płuca bez zagęszczeń. jamy opłucnowe wolne. wymiary serca w normie. Rysunek naczyniowy prawidłowy. poprosze o intepretacje wyniku RTG

Proszę skonsultować się z pulmonologiem. Nie znając pańskiej historii medycznej, ani nawet powodu wykonania badania nie potrafię jednoznacznie zinterpretować wyniku. Uwagę jednak zwraca cień okrągły, który może być zmianą nowotworową, pozapalną, może świadczyć o gruźlicy lub sarkoidozie (podobnie, jak zmiany guzkowo- pasmowate).