Jak mam udać się do poradni zdrowia psychicznego?

Dzień dobry, Chciałabym zapisać się na wizytę do Poradni Zdrowia Psychicznego. Słyszałam że do psychologa jest potrzebne skierowanie, np. od lekarza rodzinnego, natomiast do psychiatry nie jest ono potrzebne. Szczerze mówiąc nie mam ochoty mówić lekarzowi rodzinnemu o swoich problemach, poza tym skąd mam wiedzieć czy potrzebna jest mi wizyta u psychologa czy psychiatry? Dlatego tak naprawdę nie wiem jak mam się umówić do takiej poradni i to ciągle powstrzymuje mnie przed podjęciem właściwej decyzji. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Szanowna Pani,

proszę zadzwonić do Poradni Zdrowia Psychicznego i poprosić o wyznaczenie wizyty u lekarza psychiatry, można też podejść i zarejestrować się, tak jak do lekarza rodzinnego.
Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś