Do jakiego specjalisty zdrowia psychicznego powinno udać się dziecko?

Czy jeżeli dziecko chciało by udać się do specjalisty od zdrowia psychicznego musi udać się do DZIECIĘCEJ poradni zdrowia psychicznego czy też normalnej(normalnej czyli bez dziecięca). Czy podobną zasada opisana wyżej funkcjonuje w odniesieniu do psychiatry i psychologa?

Dzień dobry, wszystko zależy od tego ile dziecko ma lat. Jeżeli przekracza 16 rok życia to często psychiatrzy podejmują się leczenia pacjentów w tym wieku jeśli nie to musi to być psychiatra dzięcięcy. Dokładnie podobnie jest z psychologami. Jednak jeśli chodzi o psychologa to zalecałabym wizytę u psychologa dziecięcego lub psychologa pracującego z młodzieżą. Zdarza się że poradnie zdrowia psychicznego dla dorosłych zatrudniają specjalistów dla dzieci i młodzieży dlatego warto dzwonić i pytać o takich. Pozdrawiam A. Pacia

Jeśli chodzi o pomoc psychiatryczną - konieczne jest udanie się do psychiatry dziecięcego . W przypadku konsultacji psychologicznej również konieczne jest, by dowiedziała się Pani, czy dany specjalista pracuje z dziećmi. Pozdrawiam serdecznie.
http://www.slomka.org/