Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 4 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak mam zinterpretować wynik badania krwi RF?

Jak mam zinterpretować wynik badania krwi RF, ilościowo RF 8,6 IU/ml ~ CRP, ilościowo CRP 5,0 . z góry dziękuję
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Co o naszym zdrowiu mówi żywa kropla krwi? [Specjalista radzi]

Krew może wiele powiedzieć o naszym zdrowiu, a jeszcze więcej świeżo pobrana, która natychmiast trafia pod mikroskop. Pozwala nam to określić, czy organizm jest zakwaszony, ma odpowiedni poziom wolnych rodników, nie jest obciążony toksynami, pasożytami czy grzybami.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Wyniki badań są podwyższone. Wskazana jest wizyta u lekarza.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0
Lek. Bianka Małczuk
64 poziom zaufania

Witam. RF, czyli czynnik reumatodialny, jest autoprzeciwwciałem, które znalazło zastosowanie przy diagnozowaniu chorób autoimmunologicznych. Oznaczenie RF wykorzystuje się przede wszystkim do rozpoznania reumatoidalnego zapalenia stawów (RZS). Czynnik RF może jednak występować również w przebiegu infekcji, sarkoidozy, nowotworów, ale także u osób zdrowych. CRP to białko ostrej fazy, stanowi wskaźnik stanu zapalnego. Badanie CRP jest zlecane w przypadku podejrzenia infekcji, choroby autoimmunologicznej, nowotworu. W Pani przypadku poziom CRP jest nieznacznie podwyższony. Zlecone badania (RF i CRP) mogły zostać zlecone w przypadku podejrzenia choroby autoimmunologicznej (prawdopodobnie RZS). Należy jednak pamiętać, że same wyniki badań nie stanowią podstawy do postawienia rozpoznania choroby, konieczne jest występowanie objawów. Uzyskane wyniki nie stanowią powodu do niepokoju. Gdyby występowały u Pani dolegliwości, zalecam wizytę u lekarza.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy