Jak mogę jednorazowo przesunąć termin miesiączki?

22.08 mam zaplanowany wyjazd w góry -- akurat w tym dniu przypada termin mojej miesiączki. Chciałabym ją przesunąć o tydzień lub dwa. Dodam, że nie przyjmuję na stałe leków antykoncepcyjnych. Czy takie przesunięcie miesiączki jest w moim przypadku jest możliwe? Czy nie jest już za późno na taki ruch?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

przesunięcie terminu miesiączki jest możliwe tylko w przypadku przyjmowania antykoncepcji hormonalnej. W sposób naturalny nie da się tego w żaden sposób zaplanować.

W przypadku brania tabletek antykoncepcyjnych sposoby są dwa. Po pierwsze nie należy robić 7-dniowej przerwy w braniu tabletek. Krwawienie występuje wtedy po około 2 - 3 dniach od wzięcia ostatniej tabletki. Jeżeli chodzi o drugi sposób, to wystarczy wziąć mniejszą liczbę tabletek i wykorzystanie przerwy wcześniej, przed planowanym wydarzeniem.

Tak jak wspomnieliśmy, w przypadku gdy nie stosuje Pani antykoncepcji hormonalnej na stałe, takie przesunięcie nie jest możliwe.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym omawianego tematu:

https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-hormonalna-przeciwwskazania

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.