Czy antykoncepcją można przesunąć miesiączkę?

Witam. Czy da się jeszcze tabletkami antykoncepcyjnymi przesunąć termin okresu który wypada na 4 czerwca?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeśli stosuje Pani tabletki antykoncepcyjne, to istnieje możliwość przesunięcia terminu okresu.

Istnieją różne sposoby, aby to zrobić, ale najczęściej polega to na kontynuowaniu przyjmowania tabletek bez przerwy między dwoma opakowaniami. Należy jednak pamiętać, że przed podjęciem decyzji o zmianie schematu przyjmowania środków antykoncepcyjnych, zaleca się konsultację z ginekologiem.

Więcej informacji o takiej formie antykoncepcji znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-antykoncepcyjne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.