Jak mogę leczyć te nawroty infekcji?

Mniej więcej od października schemat jest taki sam trzy tygodnie lub miesiąc choroby, zatkany nos ból głowy od tego nosa, katar z żółtą wydzieliną i ból gardła, następnie dwa tygodnie jest ok i od nowa choroba i te same objawy. Przy wizycie u lekarza pierwszego kontaktu otrzymuje tylko informacje na temat kupienia sobie gripexu czy picia fervexu, na ostatniej wizycie wyraźnie powiedziałam pani doktor że miesiąc w miesiąc jestem chora, zbagatelizowała to i wysłała tylko na test na obecność covidu, żadnych leków. Dodam, że jestem nauczycielką i pracuje z dziećmi. Jak się leczyć w takim wypadku, do jakiego specjalisty się udać aby wreszcie otrzymać pomoc?

1) zmianę lekarza prowadzącego,

2) kontakt z poradnią zaburzeń odporności,

3) wizytę u laryngologa, być może istnieje anatomiczna przyczyna nawracających infekcji górnych dróg oddechowych.