Jak mogę uratować moje zęby?

Witam, od długiego czasu mam problem z zębami, cały czas się psują, we wrześniu byłam na wizycie u dentysty, wyleczyłam wszystkie zęby, tydzień temu zauważyłam, że dwa zęby mi poczerniały i jestem też pewna, że kolejne mam do leczenia (jestem już umówiony do dentysty). Mam również duży problem z nawracającym kamieniem na zębach, praktycznie co rok wychodzi, zęby są regularbie czyszczone, były też piaskowane. Zęby staram się myć dwa razy dziennie, używam pasty colgate wybielającej, słodkich produktów prawie w ogóle nie jem, ponieważ nie mogę ze względów na niedoczynność tarczycy i insulinooporność. Przez kilka lat zmagałam się z anemią i niedoborem witaminy D. Przyjmuję Euthyrox i Vibin Mini, jakoś w okolicach 2015-2017 roku często przyjmowałam antybiotyki. Czy stan moich zębów może mieć związek z chorobami lub przyjmowanymi lekami, czy jednak jest to moja wina i jak mogę uratować te zęby?

Usuwanie kamienia powinno odbywać się co 6 miesięcy. Stan jamy ustnej może być powiązany z przyjmowanymi lekami. Trzeba zacząć od dokładnej diagnostyki RTG i TK aby ocenić stan zębów i kości, szczególnie dotyczy to zębów które zmieniły kolor.