Jak można jeszcze opanować ataki lęku i paniki?

Dzień dobry przez 5 lat brałam SEETAGEN 1 tabletkę dziennie 50 mg. Odstawiłam w tym w roku z powodu ciąży (niestety zakończonej poronieniem). Po odstawieniu leku nie miałam żadnych objawów odstawienia, czułam się dobrze więc postanowiłam już nie wracać do leku. Dodam że brałam go ponieważ miałam epizod depresji połączonej z nerwicą wydawało mi się że jestem ciężko chora. Leki pomogły i taka sytuacja się nie powtórzyła aż do teraz. Od kilku dni znowu nachodzą mnie myśli że mogę być ciężko chora, wmawiam sobie najróżniejsze nowotwory. Nie mogę spać, budzę się nad ranem i już nie zasnę. Trzęsę się cała, mam biegunkę duszności i ogólnie jeden wielki lęk. Dodatkowo dochodzi stresująca sytuacja w pracy, natłok obowiązków. Czy możliwe jest że dopiero teraz pojawiły się objawy odstawienia? Leki nie biorę 1,5 miesiąca. Czy jest to nawrót choroby? Wróciłam ponownie do SEETAGENU czy zrobiłam dobrze? Czy SEETAGEN może na początku brania nasilać objawy? Czy jest szansa że lek pomoże i będę normalnie funkcjonowała? Jak można jeszcze opanować ataki lęku i paniki?

Witam Panią,

Podstawową i często wystarczającą formą leczenia depresji, zaburzeń

lękowych i ataków paniki jest psychoterapia.

Jeżeli zachodzi konieczność wzmocnienia osłabionego układu

nerwowego lub odczuwane objawy są szczególnie uciążliwe,

wtedy doraźnie stosuje się środki farmakologiczne.

Leczenie farmakologiczne, tzn. środki uspokajające,

obniżające napięcie, czasem antydepresanty o dodatkowym

działaniu tłumiącym lęk sprawiają, że lęki i inne dolegliwości

stają się łatwiejsze do zniesienia, ale nie leczą choroby.

Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć depresję i zaburzenia lękowe,

należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie opracować

właściwą metodę terapii.

Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii online.

Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy depresji

i zaburzeń lękowych, ale również dociera się do przyczyny

problemu i znajduje się sposób wyleczenia choroby.

Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami

jak i przyczynami zaburzeń lękowych oraz ich konsekwencjami,

dzięki czemu odzyska Pani spokój, równowagę wewnętrzną

i radość życia.

Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/