Jak należy postępować z takim siniakiem?

Dzień dobry 6 dni temu upadłam na rękę na schodach. Prześwietleniu nie wykazało złamań A jedynie stłuczenie. Po kilku dniach bol się nasilł. Opuchlizna się powiększyła A siniak jest jeszcze większy. Dodatkowo siniak w środku jest żółty A na około fioletowy. Przedramię w tamtym miejscu jest bardzo twarde. Dodatkowo opuchlizna przeszła też na grzbiet dłoni. Bol jest bardzo mocny. Ręka nie mogę ruszać. Gdy zginam palcami boli. A nadgarstkiem nie moge ruszać. Dodam że robię zimne okłady i rękę noszę w temblaku tak jak zalecił lekarz. Co robić?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

siniak to naturalny objaw po stłuczeniu, który w zależności od umiejscowienia i siły urazu może mieć różny kształt, kolor oraz przebieg gojenia. Konsekwencją tego jest zróżnicowany czasookres dochodzenia do pełnej sprawności. Standardowo odczuwalna poprawa powinna nastąpić po dwóch tygodniach.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć w naszych artykułach pod linkami: https://portal.abczdrowie.pl/siniec

Oraz w podobnych pytaniach:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-bol-i-siniak-na-dloni-moga-byc-objawem-stluczenia

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-guz-w-miejscu-siniaka-po-urazie

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-utrzymujacy-sie-bol-po-krwiaku-jest-normalny

Tymczasem dolegliwości związane z pojawieniem się siniaka może ukoić stosowanie maści z arniki. Można również zastosować domowy sposób, czyli okłady z liści kapusty, wcześniej stłuczonych, tak, aby puściły sok. Stosowane najlepiej na noc, mogą przynieść realną ulgę w dolegliwościach. Na ten moment zimne okłady raczej nie są już potrzebne.

W zaistniałej sytuacji jednakże, jeśli dolegliwości nie ustępują, a wręcz się nasilają, nie warto czekać zbyt długo, tylko zgłosić się do specjalisty po poradę.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.