Jak należy zinterpretować diagnozę?

Z badania USG jamy brzusznej wynika: Wątroba hiperechogeniczna, z licznymi owalnymi i nieregularnego kształtu cieniami hipoechogenicznymi z otoczką hipoechogeniczną - obraz sugeruje meta. Pęcherzyk żółciowy złogów nie zawiera. Drogi żóciowe nieposzerzone. Trzustka słabo widoczna. Nerki, śledziona -bz. Aorta słabo widoczna, prawidłowej szerokości. Natomiast z badania gastroskopio wynika, że wejście do antrum kształtne. Gra perystaltyczna odżwiernika zachowana. Opuszka i 12-nica bz. Śluzówka żołądka zaczerwieniona, z drobnymi nadżerkami w antrum i płaskim owrzodzeniem w połowie trzonu na ścianie tylnej, średnicy ok. 10*15 mm. Wyniku z wycinka jeszcze nie posiadamy. Wyniki: ASPAT - H 59.00 IU/I (norma 1.00- 37.00) GGTP - H 177.00 IU/I (norma 11.00- 43.00) PLT - 340.00 10 (norma 142.00 - 424.00 OB - H 21 (norma 1-10). Nadmieniam, że chodzi tu o sześćdziesięcioletniego mężczyznę. Bardzo proszę o interpretację, czy te wyniki wskazują na chorobę nowotworową. Pozdrawiam serdecznie. Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Wynik badania może wskazywać na nowotwór. W badaniu USG opisane są zmiany mogą odpowiadać przerzutom, ale nie znane jest miejsce wyjścia nowotworu. Ważny jest wynik wycinków z badania gastroskopowego.