Jak namówić 28-letniego syna, żeby poszedł do lekarza?

Witam. mam syna który pali papierosy ma okropny kaszel ma 28 lat nie chce iśc do lekarza co mam zrobić.

Dzień dobry,
Rozumiem, że martwi się Pani o syna. Czy istnieje zagrożenie dla jego życia? Syn jest dorosły i sam powinien o siebie dbać. Może Pani mu tylko zasugerować, ewentualnie poprosić. Szarpanie się nic nie da.
Pozdrawiam!