Jak namówić córeczkę do jedzenia?

Moja dwuletnia córeczka od 3 miesięcy konsekwentnie odmawia jedzenia czegokolwiek oprócz nabiału: zjada na śniadanie serek waniliowy Rolmlecz lub jajko "zerówkę", na obiad kaszka z mlekiem Bebilon 3, na kolacje i podwieczorek chleb razowy z masłem lub ponownie kaszka. Odmawia zupek, wyrzuca obiady - z dania obiadowego zjada jedynie makaron, ryż lub kaszę, natomiast warzyw i mięsa nie chce tknąć. Czym to grozi i co robić? Nie mogę jej wmuszać jedzenia na siłę... Proszę o radę, i dziękuję

Pozostaje jedynie konsekwentne proponowanie dziecku standardowych zdrowych posiłków, jedzenie wspólne z nią. Dzieci niestety miewają takie fazy na różne jedzenie i niejedzenie.