Jak nie zasnąć wieczorem?

Witam. Mam 19 lat i pewien problem związany ze snem. Przeważnie kąpiel biorę najpóźniej o 22. Potem idę się położyć do łóżka. I tu zaczyna się problem. Nie mija 5 minut a ja śpię twardo. Nie pomaga włączenie filmu, zapalone światło. Potrafię zasnąć rozmawiając z kimś przez telefon, poprostu zamykają mi się oczy i powoli odplywam. Bardzo często zasypiam w połowie pisania wiadomości SMS. Wszyscy myślą że coś się stało. Zasypiam niespodziewanie i nie umiem tego kontrolować. W nocy natomiast budzę się przynajmniej dwa razy - około 2 i 4 w nocy. Wstaje o 8 rano najpóźniej - przeważnie jest to jednak godzina 6:30. Można coś na to poradzić? Jest to dość uporczywe ponieważ tylko wieczorami mam czas żeby posiedzieć i obejrzeć film a przez to nie mam takiej możliwości. W ciągu dnia zmęczona nie chodze. Ale po kąpieli czuje jakby wszystkie siły mi ktoś zabrał.

Dzień Dobry Pani,

Z Pani relacji symptomatycznej wnioskuję, że wskazana byłaby dla Pani osobista (kontrolna) konsultacja w Poradni Leczenia Zaburzeń Snu.

Zalecałabym, by wykonała Pani (kontrolnie) podstawowe badania morfotyczne (morfologia krwi, poziom glukozy we krwi, OB) oraz inne, zalecone przez Lekarza pierwszego kontaktu (po wstępnym rozpoznaniu symptomatycznym).

Serdeczności i tylko zadowalającego samopoczucia Pani życzę,

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605