Jak niekonwencjonalnie można leczyć schizofrenię katatoniczną?

Jaki są niekonwencjonalne metody łagodzenia schizofrenii katatonicznej?

Do niekonwencjonalnych metod leczenia schizofrenii katatonicznej można zaliczyć elektrowstrząsy- które w pewnych stanach uznawane są za metodę z wyboru w leczeniu cieżkiej katatonii. Wykonują je jedynie wyspecjalizowane ośrodki (duże szpitale, kliniki) pod opieką anestezjologa w znieczuleniu ogólnym.