Znieczulenie po złamaniu kręgosłupa

witam.12 lat temu złamałam kręgosłup L1,L2,czego skutkiem były operacje.(1sza tuż po wypadku,2ga po trzech latach -wyciągnięcie stabilizacji) czego skutkiem są dolegliwości bólowe trwające do dzis.Teraz jestem w 33 tyg ciąży Wiem ,że muszę miec cesarskie cięcie..Bardzo proszę jednak uświadomić mnie czy mogę mieć znieczulenie do kręgosłupa czy też muszę być uśpiona ogólnie i czy to jest bezpieczne dla nas.Proszę o wyjaśnienie .dziękuję....Agnieszka

Znieczulenie wykonuje się na wysokości L3-L4, L4-L5 raczej. Wszystko zależy od anestezjologa, który będzie Panią znieczulał. Obydwa rodzaje znieczulenia, jeżeli wykonuje je doświadczony anestezjolog są bezpieczne dla matki i dziecka