Jak obliczyć dni płodne, by wiedzieć czy ciąża jest możliwa?

Witam. Ostatnią miesiączkę miałam 29 kwietnia 2014r. kochałam się z chłopakiem 12, 13 i 14 maja on dochodził we mnie lecz miał prezerwatywę jednak po jej ściągnięciu dotykał swojego członka a następnie wkładał mi palec do mojej pochwy. Następnie kochaliśmy się 17 maja był to pełny stosunek bez prezerwatywy mój chłopak skończył w środku. Czy mogę być w ciąży? czy wtedy miałam dni płodne? Proszę o pomoc.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Brakuje informacji ile dni trwa Pani cykl miesiączkowy niemniej dni 12,13,14 maja należy uznać za potencjalnie płodne. Prezerwatywa zmniejsza prawdopodobieństwo zapłodnienia ale nie wyklucza go całkowicie. Podsumowując nie można wykluczyć ciąży.