Jak ocenić te wyniki badań laboratoryjnych u 24-latka?

Witam od 10 miesięcy zażywam lek izotek na trądzik. Martwi mnie podniesiony poziom bilirubiny całkowitej. Przed rozpoczęciem kuracji wynik wynosił 0.67 Bilirubina całkowita 1.44 (Zakres referencyjny 0.3-1.20) Bilirubina w moczu nieobecna ALT 33 (Zakres referencyjny 0-50) AST 33 (Zakres referencyjny 0-50) Fosfataza zasadowa 47 (Zakres referencyjny 43-115) GGTP 20 (Zakres referencyjny 0-55) Lipaza 14 (Min: 0 Max: 67) Amylaza 64 (Zakres referencyjny 22-80) Białko całkowite 7.7 (Min: 6.6 Max: 8.3) CRP 0,4 (Zakres referencyjny 0.0-5.0) OB 5 (Zakres referencyjny 2-12) Glukoza 86 (Zakres referencyjny 70-99) Kreatynina 0,93 (Zakres referencyjny 0.67-1.17) Morfologia krwi ok USG robione 3.5 miesiąca temu Wątroba, trzustka i śledziona o prawidłowej echostrukturze miąższu bez zmian ogniskowych. Śledziona nieco powiększona dł. 125mm. Pęcherzyk żółciowy cienkościenny, bez złogów. Drogi żółciowe poszerzenia nie wykazują. Położenie obu nerek typowe. Złogów nie wykazano. Zastoju moczu nie stwierdzam. Pęcherz moczowy o gładkich ścianach. Przez cały okres kuracji odczuwam wrażenie ucisku/gniecenia pod prawym żebrem oraz pod lewym ( na zmianę ) Nie czuję bólu, kłucia itd. Uprawiam sport regularnie jazda na rowerze oraz bieganie. Do końca kuracji pozostało mi 3 miesiące aby uzyskać dawkę skumulowaną leku. Jest się czym martwić? Jak sobie pomóc? Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu

Badania krwi - monocyty

Monocyty są to komórki układu krwinek białych, znajdujące się w szpiku kostnym. Ich wartość określa się na podstawie klasycznej morfologii. Więcej szczegółów wyjawia nam lek. Łukasz Kowalski.

Dzień dobry, opis badań najlepiej skonsultować z lekarzem prowadzącym, bądź lekarzem, który je zalecił. To on najlepiej zna dany przypadek i będzie w stanie od razu dobrać odpowiednie leczenie. Opis badania histopatologicznego, wymazu, czy badania krwi ma bardzo duże znaczenie w dalszym przebiegu leczenia, dlatego tak ważne jest prawidłowe zdefiniowanie wyników. Lekarz, który już zna przypadek weźmie pod uwagę wiele czynników, które sami możemy uważać za nieważne. Mam tutaj na myśli historie leczenia, historie chorób, historie chorób w rodzinie, życie codzienne – pracę i warunki w niej panujące, miejsce zamieszkania, czy posiadanie zwierząt domowych. Czas oczekiwania na opis może być różny w zależności od rodzaju badania. Zazwyczaj trwa od kilku do kilkunastu dni, rozpoczyna się w dniu kolejnym po dniu badania. Do tego czasu nie wlicza się sobót, niedziel i świąt. Czas oczekiwania na opis określa pracownia.

Serdecznie pozdrawiam

Życzę miłego dnia

Specjalista Medycyny Estetycznej, Dermatolog, dr Izabela Lenartowicz

Lenartowicz Clinic

Katowice, ul. Zabrska 7/1

http://lenartowiczclinic.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty