Jak odpowiednio wykonywać badanie krwi glukometrem?

Z jakich palcow i ktorej reki mozna pobierac krew do badania glukomerem? Xido neo glukometr. Czytalam ze tylko ostatnich trzech reki nie przewodzacej

Dzień dobry,

Nie ma oficjalnie określonej reguły dotyczącej z których palców należy pobierać krew do badania. Palec może być dowolny, rękę należy wcześniej dokładnie umyć wodą z mydłem, dobrze spłukać i osuszyć. Jeśli chodzi o miejsce ukłucia, to polecam boczną część opuszki palca (mniej unerwiona i dzięki temu odczuje Pani mniejszy dyskomfort związany z ukłuciem). Przy kolejnych pomiarach warto zmieniać palce, aby nie kłuć się każdego dnia w ten sam.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz