Jak odróżnić krwawienie implantacyjne od miesiączki?

30.06 dostałam okresu, skończył mi się 27. W dniach 3-10.07 uprawiałam petting z chłopakiem. Jeśli dotknął preejakulatu i włożył mi palce do pochwy, mogę być w ciąży? Nasienie znalazło się w mych ustach, potem w partnera, następnego wieczora znów dotykał językiem moich narządów, mogę być w ciąży? 16.07 dostałam krwawienia. Z początku brązowe, potem obfite czerwone ze skrzepami, potem brązowe. Przed bolały mnie piersi, w pierwszy dzień brzuch, jak zwykle. To krwawienie implantacyjne czy okres?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Nie ma takiej możliwości, by zaszła Pani w ciążę w opisany sposób. Nie ma zatem powodów do niepokoju. A propos krwawienia, wystąpiło ono nieco za wcześnie, bo w 17 dniu cyklu. Gdyby takie krwawienie się powtórzyło, koniecznie proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.