Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nieregularne miesiączki

Witam Pania,

Przy pierwszym kontakcie seksualnym u kobiet występuje niewielkie krwienie. Gdy błona dziewicza jest gruba i silnie unaczyniona, wtedy krwawienie może się przedłużyć i nieco przypominać miesiączkę. W Pani przypadku krwawienie nie nastapiło natychmiast po stusunku, zatem jesli to termin miesiaczki- prawdopodobnie krwaienie wynika ze złuszczania się błony śluzowej macicy. Jeśli krwawienie nie ustąpi w zwykłym terminie, lub pojawią się inne niepokojące dolegliwości, wtedy warto udać się na konsultację ginekologiczną. Proszę także pamietać o antykoncepcji :-)

Pozdrawiam

Justyna Holka

Specjalistka w dziedzinie psychiatrii, seksuolog oraz psychoterapeuta. Posiada uprawnienia Fellow of the European Board of Sexual Medicine nadane przez Europejskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej ESSM. Związana z Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
0

Dzień dobry!

Krwawienie po pierwszym stosunku, związane z przerwaniem błony dziewiczej, może być niezauważalne lub w ogóle nie wystąpić. Zazwyczaj jest jednorazowe, a przez dłuższy czas może się utrzymywać jedynie niewielkie plamienie.

Jeśli krwawienie trwa 3. dzień i pojawiło się w planowanym terminie miesiączki - prawdopodobnie nią jest. Czy czymś różni się od dotychczasowych miesiączek?

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy