Co oznacza pomarańczowa wydzielina z pochwy po stosunku?

Witam! Po moim pierwszym stosunku zaczęłam krwawić, następnie krew zmieniła się w pomarańczowo-brązową wydzielinę w śladowych ilościach. Pragnę zaznaczyć, że partner zabezpieczał się prezerwatywą i nie było wytrysku w trakcie stosunku. Czy to coś niepokojącego?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Podczas pierwszego stosunku dochodzi do przerwania ciągłości błony dziewiczej. Objawia się to zazwyczaj dolegliwościami bólowymi oraz niewielkim krwawieniem. Dlatego najprawdopodobniej objawy, które się u Pani pojawiły są związane z utratą dziewictwa. Gdyby przy kolejnych stosunkach pojawiły się krwawienia lub plamienia konieczna będzie wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam