O czym świadczy pomarańczowa wydzielina w dzień owulacji?

Witam. Współżyłam z partnerem 2 dni przed owulacją. Był to stosunek przerywany, w którym wytrysk, jak i wydzielina przed wytryskiem były na zewnątrz. Partner umył się i po jakimś czasie (około 1h) doszło do kolejnego stosunku, w którym partner nie miał wytrysku. Zaznaczam, że jestem świadoma, że stosunek przerywany to żadne zabezpieczenie. Wiem także, że dni przed owulacją są korzystne do zajścia w ciążę. Dziś jest dzień owulacji i wydzielina z pochwy jest inna niż zawsze. Jest koloru pomarańczowego. Zastanawiam się, o czym to może świadczyć oraz jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę - czy ono w ogóle istnieje? Bardzo chciałabym poznać opinię eksperta na ten temat. Pozdrawiam wszystkich, którzy przyczynili się do powstanie tego portalu i wszystkich, którzy znajdują czas na udzielanie odpowiedzi na tyle trudnych pytań.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

współzycie w okresie okołoowulacyjnym wiąze się z ryzykiem ciąży. Ze względu na to, że nie doszło do wytrysku nasienia prawdopodobieństwo ciąży jest małe.

W trakcie owulacji moze dojść do pojawienia się wydzieliny od brązowej, przez czerwoną, po pomarańczową. Nie jest to objaw niepokojący.

Pozdrawiam