Jak odróżnić różyczkę od trzydniówki?

Witam, moja córeczka w czwartek za gorączkowala. Pojechaliśmy do naszej pediatry. Stwierdziła zapalenie gardła i przepisała antybiotyk. Gorączka ustapiła w sobotę. Dziś zauważyłam na szyi brzuchu i plecach córki wysypke w kształcie czerwonych plamek. Córeczka ma 8 miesięcy. Czy jest sens dalszego podawania jej antybiotyku? Czy może być to różyczka? Jak odróżnić ją od tzw. Trzydniowki?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli lekarz zadecydował o konieczności podania antybiotyku, koniecznie proszę kontynuować terapię. A propos wysypki, proszę skonsultować się z lekarzem pediatrą, który najpewniej będzie w stanie zróżnicować przyczynę wysypki na podstawie jej wyglądu.