Jak odstawić lek Citanil?

Na czym polega odstawienie lekow przewidepresyjnych Citanil? Stosuje je 3 mies,teraz biore pol tabletki, lekarz zgodzi sie na to,bo ja czuje sie dobrze ale mama poszla ze mna gdyz nie wiedziala jak przyjme to ze w wypadku ktorym bylam zginal moj przyjaciel,ale juz wszystko jest dobrze,chcialabym sprobowac bez nich(tych tabletek)funcjonowac

Witam,

jeśli chodzi o nazwę leku- nie wiem czy nie chodziło Pani o Citronil (subst. czynna citalopram, nie znam preparatu o nazwie citanil).
Pomimo dobrego samopoczucia nie zalecałbym odstawiania leku jeszcze przez najbliższe 3 miesiące. Czas leczenia powinien wynosić minimum 6 miesięcy- zmniejsza to ryzyka ewentualnego nawrotu objawów.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl

Witam,
Citronil? Ciatabax? Cital? Są to nazwy handlowe citalopramu.
Przede wszystkim wskazana jest konsultacja psychiatryczną. Lekarz weźmie pod uwagę diagnozę, efekty, okres leczenia, odpowie na pytania "czy jest to dobry czas na odstawienie? "kiedy należy odstawić?" Przygotuje dla Pana indywidualny plan odstawienia, zaleci ew. psychoterapię.
Pozdrawiam, Jarosław Lenartowicz
http://seksuolog-psychiatra.warszawa.pl/