Jak odzwyczaić 1,5-roczne dziecko od picia mleka w nocy?

Syn ma 1,5roku.Od około mies. obojętnie czy wypije na noc mleko czy też nie budzi się koło 1 w nocy z dużym płaczem,uspkokaja się jak wezmę go na kolana-usypia na siedziąco lub ze mną w łózku i kończy się to mlekiem.Chcę go odzwyczaić od picia w nocy-za chwilę pojawi się rodzeństwo.Wczoraj wypił mleko(210ml) ale obudził się o 1 i przez 1h z nim walczyłam:nie brałam go naręce, trzymałam zeby nie wstał i głaskałam, (płacz był wielki)po 30min usnął i spał do 7.30, czy tylko taka metoda mi pozostaje

Takie duże dziecko w nocy już nie powinno nawet pić.
Nie zrobiła Pani tego w odpowiednim czasie i teraz jest problem.
Starsze dziecko trudniej się adaptuje.
Powinien zjeść sytą kolację. W nocy proszę mu podawać mleko coraz bardziej rozwodnione - co dwa trzy dni jedną miarkę mleka mniej, aż zostanie sama woda. Potem proszę podawać coraz mniejszą ilość wody - co dwa trzy dni o 30 ml mniej.

Proszę w razie problemów napisać do mnie: info@swiatdietetyki.pl

Powodzenia
Joanna Arciszewska.