Jak odzwyczaić dziecko od picia mleka w nocy?

widzę, że przyczyna tkwi w tym, że mała pije w nocy głównie mleko, o północy i o 3, próbowałam ją oszukać wodą, ale co chwilę się budziła i płakała. Ma 1 rok, jak mam ją odzwyczaić od picia mleka? Jeden pediatra powiedział, ze do 2r.ż śmiało mam ją karmić mlekiem, modyfikowane daję, gdyż nie mam pokarmu już. Jak mogę odzwyczaić dziecko od mleka nocnego?

Witam,
proces odzwyczajania dziecka od karmienia nocnego jest długotrwały. Należy dziecko stopniowo do tego przygotowywać. Zalecam podanie dziecku sycącej kolacji, która pozwoli na dłuższe zaspokojenie głodu. Może to być kaszka na gęsto, a nawet kanapka lub bułeczka np. z masłem i naturalną wędliną. Należy stopniowo przyzwyczajać dziecko do normalnych posiłków. Z czasem dziecko będzie się budzić w nocy rzadziej.
Pozdrawiam, Magdalena Małecka