Ilość spożywanego mleka w nocy dla 8-miesięcznego niemowlaka

dzień dobry, mój 8 miesięczny syn budzi się średnio co 2 godziny na nocne karmienia wypija po 120 ml mleka i niema możliwości żeby podac mu jakas wode albo soczek. dodam tylko ze w dzień je normalne posiłki o godz 9 kaszka 120 ml, godz 11 mleko 120 godz 14 obiad 120ml, godz 16 owoce 120 ml, godz 18 jogurcik, godz 20 pora na sen i 180 ml mleka o później sa regularne pobudki co 2 godziny. waga dziecka jest w jak najlepszej normie wazy 8100. czy powinnam dalej podawac mu takie ilości mleko w nocy?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Należy stopniowo redukować ilość pokarmu w nocy. W razie wątpliwości proszę udać się do pediatry.