Jak określić dni płodne?

Witam. Mam pytanie. Od pewnego czasu staram się okreslic kiedy mam dni płodne, dodam, ze jestem z partnerem już 3 lata i chciałabym spróbować wspolzyc bez zabezpieczenia. Do tej pory stosowaliśmy prezerwatywy ale ze względu na mnie musimy to zmienić bo mnie podrażniają a to wywołuje dość niemiłe pieczenie. Mam 20 lat a mój cykl waha się od 28-30 dni. Czy mogłabym dostać jakies wskazówki które pomoglyby mi okreslic dni płodne? Bylabym wdzieczna ponieważ dalej mam z tym problem. z góry dziekuje.

Teoretycznie dni od 10 do 20 dnia cyklu są niepłodne ale to nie daje stuprocentowego bezpieczeństwa. Mozę warto wspomóc się testami owulacyjnymi- przynajmniej na początku.